CEMTEK - Elektronik Kart Tamiri

En son teknoloji ürünü olan cihazlarımız, elektronik kart ve cihaz onarımı sürecinde hiçbir dokümana ve devre şemasına ihtiyaç duymaz. Elektronik karta voltaj uygulamadan kart üzerindeki malzemenin akım/gerilim karakteristiklerindeki hatanın takibi ile malzemenin sağlamlık kontrolünü gerçekleştirerek arıza tespit edilir.

 

Endüstride kullanılan sistemlerin birçoğunun yurtdışı destekli olması ve yetkili servislerinin bulunamaması "Elektronik Kart Tamiri" sektörünün gelişmesine neden olmuştur. Çoğu zaman ise yetkili servis sağlayıcılarının kart/modül tamirine başvurmadan arızalı ürürün yenisi ile değişimi işletmelere çok yüksek maliyetlere neden olmaktadır.

Elektronik kart veya cihaz üzerindeki arıza tespiti teknik servisimizde veya müşteri tesislerlinde yapılabilmektedir.

Teknik servisimize onarım veya bakıma gelen her elektronik kart ve cihaz profesyonel teknik servis elemanlarımız tarafından, istenilmesi durumunda işin gereğine özel kimyasal ürünlerle temizlikleri yapılmaktadır.

                                                                

Teknik servisimize gelen ürünlere ilgili ve deneyimli personelimiz tarafından sadece arızalı olan bölümlere teknolojinin en iyi imkanlarıyla en uygun şekilde müdahale edilip çözüm bulunmaktadır.

Asansör Otomatik Kapı Kartı Tamir ettiğimiz markalar aşağıdadır:

Wittur, Fermator, Sematic, Siemens (SIDOOR AT 40), Arkel KM-10, SEMKAPI, Hedefsan, KONEL, TOR Elektronik.

Elektronik kart modern onarım şekillerinden birisi olan  enerji vermeden elektronik malzemelerin karakteristik empedans  eğrilerine analiz edilerek arızanın tam yeri tespit edilir. Böylece kartın üzerinde ilgisi olmayan malzemelerin hasar görmesi engellenmektedir.

Onarımı yapılan elektronik kart veya cihaz ile ilgili servis elemenlarınca teknik servisimizde gerekli testlerden geçirildikten sonra tam olarak çalıştığı görüldükten sonra müşteriye teslim edilmektedir.

              

Tamiri gerçekleştirilen elektronik kartların her biri yapılan işlemlerin ve müşterinin takibi açısından lazer yazıcıdan çıkartılan barkodlu ve tarih içeren etiketle yapıştırılarak takip edilmektedir.

Servisimize gelen elektronik kartl veya cihazların denenmesi ve devreye alınması duruma göre teknik servisimizde veya müşteri tesislerinde yapılmaktadır. 

Onarımı yapılan ürünlerin müşteriye en hızlı sürede teslimatı yapılmaktadır.

 

                                                                                                                   FERMATOR Elevator Door Controller.

CEMTEK, değişik ölçekteki endüstriyel kurumlardaki, karşılaştıkları problemlerin zaman zaman çözülememesinden yola çıkarak profesyonel kart bakım ve onarım hizmetleri sunmak üzere yoluna devam etmektedir.

CEMTEK, power supply, motor sürücüleri, invertör, konvertör, encoder, UPS, PLC, CPU, input, output endüstriyel elektronik kartlarının yanısıra son tüketiciye hizmet veren servis noktalarına yönelik olarak, klima, kombi, buzdolabı ve beyaz eşyalarda kullanılan elektronik kartlar için profesyonel bakım ve onarım hizmeti vermektedir.

Bunun yanısıra Elektronik Sistem Tasarımları, Gömülü Sistemler ve Müşteri Odaklı Yazılım Geliştirme konularında da müşteri talepleri doğrultusunda faaliyet alanını genişletmiştir.

Elektronik Sistem Tasarımı

                            

 

Sistemlerin tasarımında donanım ve yazılım ayrılmaz bir bütün haline geldiği yadsınamaz bir gerçektir. Özellikle elektronik devre tasarımlarımda bilgisayar desteği ile gelişmiş devreler tasarlanabilmekte ve üretilebilmektedir. Tüm bu gelişmelerle birlikte elektronik sistemler arasında haberleşme ve bağlantı arayüzleri de çeşitlenmiş ve gelişmiştir. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve yüksek hızda çalışan entegre devrelerle çalışmak uzmanlık, tecrübe ve ileri seviye mühendislik bilgisi gerektirmektedir.

Bütünleşik Elektronik Sistem Tasarımından örnekler aşağıda bulunmaktadır.

 

Elektronik Sistem Tasarımı - (Sistemin Tanımlanması, Elektronik Sistem Tasarımı, Donanım ve Yazılım tasarımı)

Analog ve Sayısal Devre Tasarımları (8, 16, 32 bit Mikroişlemciler, DSP CPLD FPGA Kart Tasarımları)

Elektronik Devre Şeması Tasarımı ve Çizimi (Analog veya Sayısal Devreler)

Malzeme Seçimi ve Temini

Baskı Devre Şeması Tasarımı (PCB Tasarımı ve Çizimi)

Yüksek Hızlı Baskı Devre Tasarımı ve Sinyal Analizi

Prototip Devre veya Ürün Oluşturulması

Gömülü Yazılımlarının Oluşturulması (Gömülü Yazılım Desteği)

Elektronik Devre veya Prototip Testleri

Elektronik Kart Üretimi Danışmanlığı

 

 

Gömülü sistemler (embedded systems) belirli görevleri gerçekleştirmek için özelleşmiş ve optimize edilmiş gerçek zamanlı çalışan bilgisayar sistemleridir. İnsanların hayatını kolaylaştırmak için tasarlanan birçok mühendislik harikasında gömülü sistemler kullanılmıştır. Kullandığımız cep telefonundan mp3 çalara, evdeki klimadan arabadaki yol bilgisayarına kadar her alanda gömülü sistemlere rastlarız.

Gömülü sistemlerin bilgisayarlardan farkı belirli bir görev için özelleşmiş ve sadece o görevi gerçekleştirecek işlemci gücü ile optimize edilmiş bir sistem olmasıdır. Belirli görevler için sistemin optimize edilmesi ve küçültülmesi maliyetleri azalttığı gibi elektronik sistemin güvenilirliğini de artırmaktadır.

 

Gömülü sistemlerin temel elektronik elemanı işlemci veya mikrokontrolördür. 8-bit, 16-bit 32-bit 64-bit mimaride farklı çalışma frekanslarında ( 8-Mhz – 3Ghz+ ) geniş bir ürün ailesi bulmak mümkündür.

Yazılım Geliştirme

 

 

 

 

 

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, firmalarına katma değer sağlayacak yazılım çözümleri sunmaktayız. Farklı platform ve teknolojilerde yazılım geliştirebilecek yetkinlikte olan firmamız, bu alanda bilgili ve deneyimli bir mühendis ekibine sahiptir.

Özellikle piyasadaki hazır paket programları yeterli bulmayan ve ihtiyaçlarını böylesi yazılımlarla karşılayamayan firmalar için, ilgili firmaya özel projelerin geliştirilmesi konusunda hizmet vermekteyiz.. Müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurma ve çözüm odaklı yaklaşma anlayışımızla, şirketlere ihtiyaçlarına yönelik ve kendilerine özel uygulamalar kullanma avantajı sağlamaktayız.  Ayrıca yazılım, donanım, kurulum ve destek hizmetlerini tek elden sağlayıp, hızlı teknik destek vererek müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı amaçlamaktayız.

 

Yazılım ürünleri;

Müşteri ihtiyaçları tam analiz edilerek

Problemlere doğru yaklaşarak

Yazılım teknolojisindeki yenilikler kullanılarak

Müşterilerin çalışmalarında sürdürülebilir büyüme ve karlılık sağlayacak şekilde

Çalışanların verimini arttıracak nitelikte

Kullanım kolaylığı dikkate alınarak

Güvenlik, güvenilirlik ve performans kriterleri ön planda tutularak tasarlanır, geliştirilir, test edilir ve devreye alınır.

 

Yazılım Geliştirme sürecinde ihtiyacı tam olarak karşılayan platform ve programlama dili seçilir. nesne tabanlı programlama dillerinde farklı framework ler ve kütüphaneler ile yazılım geliştirebilecek yetenek ve deneyime sahiptir.

Yazılım Geliştirme Çalışma Alanlarımız:

İnsan-Makina Arayüzü Yazılımları

Donanım Kontrol ve İzleme Yazılımları

Askeri Uygulamalar ve Yazılımlar

İstatistik ve Raporlama Yazılımları

Stok Yönetim Yazılımları

Bilgisayar Ağları ve Haberleşme Yazılımları

Şebeke Kontrol (Network Management) Yazılımları

Veri Tabanı Yazılımları

Veri Haberleşmesi (Data Communication) Yazılımları

Optimizasyon Yazılımları

Web Üzerinden Kontrol ve İzleme Yazılımlar